Sprzedaż węgla - aktualności

15/12/2022

Sprzedaż węgla - aktualności

Szanowni Państwo,

Otrzymaliśmy od PGG ofertę na II turę sprzedaży węgla w nstępującym sortymencie:

Natychmiastowo Gmina podpisała umowę, aktualnie oczekujemy na informację o dostępności sortymentu i harmonogram dostaw. Po interwencji Gminy zwiększona zostala ilość ton w sortymencie eko-groszku.

Podejmujemy wszelkie kroki, by od razu po otrzymaniu dostawy móc przystąpić do sprzedaży. AKTUALIZOWANE:Do dnia dzisiejszego Polska Grupa Górnicza S.A. dostarczyła:

Powyższe ilości są znacząco mniejsze niż złożone przez Gminę zamówienie i nie pokrywają w całości zapotrzebowania mieszkańców. 

Jednocześnie informujemy, że oczkujemy kolejnych dostaw, które mogą przyjść każdego dnia. Gmina Kąty Wrocławskie nie ma wpływu na harmonogram dostaw, ani ilość dostarczanego paliwa. Transporty od Polskiej Grupy Górniczej S.A. odbywają się w sposób nieregularny w zależności od dostępności danego sortymentu i środków transportowych. Każdorazowo po dostarczeniu do składów węglowych kolejnego transportu, będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Burmistrz Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich zwrócił się do Polskiej Grupy Górniczej S.A. oraz Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o przyspieszenie dostaw i zwiększenie ilości paliwa stałego przeznaczonego dla naszej Gminy. Brakujące dostawy z pierwszego zamówienia (za 2022r.) mają być dostarczone do Gminy w najbliższym czasie. 

Dokładamy wszelkich starań, aby węgiel jak najszybciej trafił do wszystkich zainteresowanych osób.

Procedura sprzedaży węgla:

Pracownicy Urzędu Gminy będą kontaktować się telefonicznie z osobami, które złożyły wniosek o  możliwości realizacji transakcji zakupu. Osoby te powiadamiane będą w kolejności wpływu wniosku. 

Następnie osoba składająca wniosek o zakup paliwa uiszcza opłatę na jeden z trzech sposobów:
1) kartą płatniczą w Urzędzie Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie
2) w kasie Banku Spółdzielczego w Kątach Wrocławskich
3) szybkim przelewem (ELIXIR) na dedykowany numer konta: 06 9574 0005 2001 0000 0101 1207 z dopiskiem "zakup węgla"

Po uiszczeniu opłaty osoba składająca wniosek o zakup paliwa otrzymuje fakturę upoważniającą do odbioru paliwa ze składu. Osobami uprawnionymi do odbioru faktury jest wnioskodawca lub upoważniona pisemnie przez wnioskodawcę osoba (Wniosek upoważnienia do pobrania na stronie).

Prosimy, aby do urzędu przychodziły tylko osoby, które zostały wcześniej powiadomione telefonicznie.

 

Zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji na stronie oraz na profilu Gminy w serwisie Facebook.


Załącznik: 
Autor: 
Anna Sowa