Młodzieżowa Rada Miejska

Menu główne

Logo biuletyny informacji publicznej

Zawartość strony o tytule: Młodzieżowa Rada Miejska

W lutym bieżącego roku Młodzieżowa Rada Miejska w Kątach Wrocławskich rozpoczęła swoją działalność uroczystą sesją w Ratuszu. W jej skład wchodzą radni z różnych miejscowości             i szkół. Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej odbyły się w październiku ubiegłego roku w gimnazjach na terenie naszej gminy.

Radni z gimnazjum w Jaszkotlu to: Alicja Gryszpińska, Aleksander Klajber, Kajetan Kowalski, Julia Łukaszewicz i Michał Sycz. Radni z gimnazjum w Kątach: Patryk Bubula, Joanna Drab, Wiktoria Rydzicka, Jakub Sawicki, Katarzyna Trzaska.

Ostatnie pięć osób to młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych: Julia Cichecka, Kamila Dąbrowska, Dominika Karbowska, Marcelina Okapiec  i Barbara Tyszka.

Podczas pierwszej sesji 29 lutego 2016r. wybrano przewodniczącą: Joannę Drab, wiceprzewodniczącą: Marcelinę Okapiec i sekretarza: Jakuba Sawickiego.

31 marca 2016r. odbyła się kolejna ważna sesja, w której brały udział wszystkie organy samorządowe naszej gminy tzn. Rada Miejska, Młodzieżowa Rada Miejska i Rada Seniorów. Nawiązano współpracę i podjęto pierwsze działania.

Jako Młodzieżowa Rada Miejska chcielibyśmy pomóc w tworzeniu na terenie naszej gminy infrastruktury, która przyczyni się do wzrostu aktywności młodzieży, dorosłych i osób starszych. Pragniemy zwrócić uwagę na potrzeby mieszkańców w naszym wieku oraz dać im możliwość znalezienia sobie ciekawych zajęć na miejscu, bez konieczności opuszczania gminy. Planujemy , we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Kąckiej, zorganizować konkurs wśród uczniów gimnazjów. Tematyka będzie obejmować dzieje Kątów Wrocławskich oraz okoliczne obiekty warte poznania.  Oprócz działalności na rzecz młodzieży planujemy wspierać Radę Seniorów i udzielać się charytatywnie. Pracujemy dopiero od dwóch miesięcy, ale mamy nadzieję, że z czasem efekty naszych działań zaczną być widoczne.

Joanna Drab

Autor:
Admin Vobacom

Aktualne inwestycje

Rewaloryzacja parku oraz ruin dawnego dworu w Smolcu

Trwają prace budowlane przy realizacji zadania pn. „Rewaloryzacja zabytkowego parku oraz ruin...

Ankieta

Dlaczego mimo wieloletniego zamieszkiwania pod danym adresem nie dokonujesz obowiązku meldunkowego?