Uchwała testowa

uchwalony
Zatwierdzony przez ..........
Uchwała
Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich
Z dnia ..........
w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny
2729
metryka
0

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) i art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 z późn. zm.) oraz w związku uchwałą Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich Nr XVII/167/12 z dnia 27 stycznia 2012 r. zmienionej uchwałą Nr XX/193/12 z dnia 26 kwietnia 2012 r. po stwierdzeniu, że plan nie narusza ustaleń Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kąty Wrocławskie przyjętego uchwałą Nr XXXIX/513/18 z dnia 22 lutego 2018 r., Rada Miejska w Kątach Wrocławskich uchwala co następuje:

2729
podstawa-prawna
0

Przepisy ogólne.

2729
rozdzial
1

§ 1. Uchwala się miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny, zwany dalej planem.Przedmiotem planu jest obszar pomiędzy ul. Parkową a ul. Stawową, którego granice oznaczono na rysunku planu w skali 1:1000.Załącznikami do niniejszej uchwały są:

  • rysunek planu, stanowiący załącznik nr 1;
  • rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu, stanowiące załącznik nr 2;
  • rozstrzygnięcie o sposobie realizacji, zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz o zasadach ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych, stanowiące załącznik nr 3.

Post a comment
2729
paragraf
1

§ 2. Obowiązującymi ustaleniami planu są następujące oznaczenia graficzne rysunku planu:

  • linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;
  • symbole określające przeznaczenie terenów, oznaczone symbolem literowym lub literowym wraz z numerem wyróżniającym go spośród innych terenów;
  • nieprzekraczalne linie zabudowy;
  • linie wymiarowe;
  • strefa ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych;
  • szpalery drzew projektowane;
  • pas technologiczny ograniczonego zagospodarowania dla sieci elektroenergetycznej średniego napięcia sn.
Pozostałe oznaczenia graficzne posiadają znaczenie informacyjne.

Post a comment
2729
paragraf
2

§ 3. Ilekroć w przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:terenie – należy przez to rozumieć obszar o określonym przeznaczeniu, ograniczony liniami rozgraniczającymi i oznaczony symbolem literowym, o których odpowiednio mowa w §2 ust. 1 pkt 1 i 2;powierzchni zabudowy – należy przez to rozumieć teren przeznaczony pod zabudowę budynkami i budowlami przekrytymi dachem w zewnętrznym obrysie ścian w rzucie przy gruncie;przeznaczeniu terenu – należy przez to rozumieć rodzaj użytkowania terenu wraz z urządzeniami i obiektami towarzyszącymi, możliwy do realizacji w ramach danego terenu wydzielonego liniami rozgraniczającymi;urządzeniach i obiektach towarzyszących – należy przez to rozumieć obiekty i urządzenia technicznego wyposażenia i infrastruktury technicznej (stacje transformatorowe, przepompownie ścieków), drogi wewnętrzne, zaplecze parkingowe i garażowe (w tym trwale związane z gruntem), zieleń oraz budynki gospodarcze;ustawie - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Post a comment
2729
paragraf
3

Przepisy szczegółowe.

2729
rozdzial
2

§ 4. Ustala się następujące tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania:zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, oznaczone symbolami MN.1 do MN.11, dla których ustala się przeznaczenie terenu: zabudowa jednorodzinna w rozumieniu przepisów odrębnych;zabudowy mieszkaniowo-usługowej, oznaczone symbolami MU.1 do MU.6, dla których ustala się przeznaczenie terenu:usług, oznaczone symbolami U.1 i U.2, dla których ustala się przeznaczenie terenu:przemysłu i usług, oznaczone symbolami P/U.1 i P/U.2, dla których ustala się przeznaczenie terenu:wód powierzchniowych, oznaczone symbolami WS.1 do WS.6, dla których ustala się przeznaczenie terenu:urządzeń elektroenergetyki, oznaczony na rysunku planu symbolem E, dla którego ustala się przeznaczenie terenu: obiekty i urządzenia elektroenergetyki;dróg publicznych, oznaczone symbolami KDZ, KDD.1 do KDD.7, dla których ustala się przeznaczenie terenu: drogi publiczne;ciągów pieszo-jezdnych, oznaczone symbolami KDPj.1 do KDPj.4, dla których ustala się przeznaczenie terenu: publiczne ciągi pieszo-jezdne;dróg wewnętrznych, oznaczone symbolami KDW.1 i KDW.2, dla których ustala się przeznaczenie terenu: drogi wewnętrzne.

Post a comment
2729
paragraf
4

§ 5. Ustala się zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego: ustala się zakaz realizacji dachów spadzistych o mijających się kalenicach.

Post a comment
2729
paragraf
5

§ 6. Ustala się następujące zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:działalność realizująca ustalenia niniejszego planu nie może powodować uciążliwości na działkach sąsiednich oraz ponadnormatywnego obciążenia środowiska poza granicami działki budowlanej;poszczególne tereny zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, w zakresie ochrony przed hałasem, zalicza się:w granicach obszaru objętego planem ustala się, z zastrzeżeniem pkt 4, zakaz lokalizacji przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko;ograniczenie, o którym mowa w pkt 3 nie dotyczy:dla terenów P/U.1 i P/U.2 ustala się obowiązek nasadzeń zielni wysokiej w miejscach zgodnie z oznaczonymi na rysunku planu szpalerami drzew projektowanych;obszar planu położony jest na obszarze jednostki planistycznej gospodarowania wodami jednolitej części wód powierzchniowych (JCWP) Kasina o kodzie PLRW600016133689, która stanowi część scalonej części wód Ślęzy od Małej Ślęzy do Odry (SO0804)

Post a comment
2729
paragraf
6

§ 7. Ustala się następujące zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej:w granicach planu wprowadza się, oznaczoną na rysunku planu, strefę ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych;w granicach planu znajdują się zinwentaryzowane stanowiska archeologiczne nr:prace ziemne w obrębie i bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk archeologicznych oraz w strefie ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych należy prowadzić z uwzględnieniem możliwości odkrycia niezinwentaryzowanych zabytków archeologicznych oraz z uwzględnieniem wymogów wynikających z przepisów odrębnych dotyczących ochrony zabytków;dla inwestycji związanych z pracami ziemnymi, wymagane jest, zgodnie z przepisami odrębnymi dotyczącymi ochrony zabytków, przeprowadzenie badań archeologicznych.

Post a comment
2729
paragraf
7

§ 8. Teren WS.6 stanowi obszar przestrzeni publicznej.Określa się wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych:

  • dopuszcza się umieszczanie urządzeń technicznych i zieleni oraz prowadzenie sieci infrastruktury technicznej dystrybucyjnej w formie nie kolidującej z przeznaczeniem terenu i zgodnie z przepisami odrębnymi;
  • dopuszcza się umieszczanie obiektów małej architektury i nośników reklamowych na warunkach zgodnie z przepisami odrębnymi;
  • ustala się zakaz lokalizacji tymczasowych obiektów usługowo-handlowych.

Post a comment
2729
paragraf
8

§ 9. Określa się zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:intensywność zabudowy działki budowlanej:powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć:co najmniej 10% powierzchni działki budowlanej dla terenów P/U.1 i P/U.2 oraz 20% powierzchni działki budowlanej dla pozostałych terenów należy urządzić jako powierzchnię biologicznie czynną;wysokość zabudowy:ustalenia dotyczące miejsc do parkowania:ustalenia w zakresie linii zabudowy:w zakresie dachów:

Post a comment
2729
paragraf
9

§ 10. W obszarze objętym planem nie występują obszary wymagające określenia granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią, oraz obszarów osuwania się mas ziemnych.

Post a comment
2729
paragraf
10

§ 11. Określa się minimalne powierzchnie dla nowo wydzielanych działek budowlanych:

  • 5000 m² dla terenów P/U.1 i P/U.2;
  • 700 m² dla pozostałych terenów z zastrzeżeniem pkt 3, 4 i 5;
  • 450 m² dla jednego segmentu w zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej w formie zabudowy bliźniaczej;
  • 250 m² dla jednego segmentu w zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej w formie zabudowy szeregowej;
  • dopuszcza się wydzielanie działek mniejszych, niż określone w pkt 1 do 4, dla realizacji sieci i urządzeń infrastruktury technicznej dystrybucyjnej, w tym także związanych z komunikacją.
Określa się szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości:
  • minimalne powierzchnie nowo wydzielanych działek nie mogą być mniejsze niż określona w ust. 1;
  • minimalna szerokość frontu działki nie może wynosić mniej niż:
  • kąt położenia granic działek w stosunku do pasa drogowego ustala się na 90° z dopuszczalną tolerancją 30°;
  • dla działek przeznaczonych pod infrastrukturę techniczną dystrybucyjnej i komunikację dopuszcza się stosowanie innych parametrów niż określone w pkt 1 i 2.

Post a comment
2729
paragraf
11

§ 12. Ustala się szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu w tym zakaz zabudowy:na terenach od MN.1 do MN.11 oraz od MU.1 do MU.6 dopuszcza się realizację zabudowy mieszkaniowej w formie wolnostojącej i bliźniaczej;dodatkowo dla terenów MN.6, MN.7, MN.8, MN.9 i MN.11 dopuszcza się realizacje zabudowy mieszkaniowej w formie zabudowy szeregowej;nie ustala się terenów wyłączonych z zabudowy;dla budynków lub ich części istniejących w momencie wejścia w życie niniejszej uchwały, z zastrzeżeniem pkt 5, a niespełniających parametrów i wskaźników określonych w niniejszej uchwale dopuszcza się ich remont i odbudowę;dla istniejącej w granicach planu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej dopuszcza się jej utrzymanie bez możliwości rozbudowy;dla istniejących napowietrznych linii energetycznych SN w granicach pasa technologicznego ograniczonego zagospodarowania, którego granice przebiegają w odległości po 2,5 m od osi linii, obowiązuje zakaz:dla istniejącego gazociągu wysokiego ciśnienia DN 200, Pn 6.3 MPa w strefie kontrolowanej o szerokości 35 m (licząc od osi gazociągu) obowiązują ograniczenia wynikające z przepisów odrębnych;obszar ograniczonego użytkowania ustanowiony dla lotniska Wrocław-Strachowice nie obejmuje obszaru planu ani z nim nie graniczy, przy czym obszar objęty planem znajduje się w zasięgu powierzchni ograniczających wysokość obiektów w rejonie lotniska Wrocław-Strachowice, w której wysokość zabudowy nie może przekraczać rzędnej terenu w przedziale od 168 m n.p.m. do 181,5 m n.p.m. zgodnie z dokumentacją rejestracyjną lotniska Wrocław-Strachowice;ograniczenia wysokości określone w pkt 8 obejmują również wszystkie urządzenia umieszczone na obiektach budowlanych, w tym także inwestycje celu publicznego z zakresu łączności;przy realizacji zabudowy, uwzględniając sąsiedztwo lotniska Wrocław-Strachowice, zaleca się stosowanie materiałów o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Post a comment
2729
paragraf
12

§ 13. Ze względu na brak występowania na obszarze planu problematyki nie określa się sposobów i terminów tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów.

Post a comment
2729
paragraf
13

§ 14. W zakresie zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej ustala się, co następuje:dopuszcza się lokalizację sieci infrastruktury technicznej dystrybucyjnej w liniach rozgraniczających terenów, na warunkach zgodnie z przepisami odrębnymi;sieci infrastruktury technicznej dystrybucyjnej należy prowadzić w pierwszej kolejności w liniach rozgraniczających dróg;zaopatrzenie w wodę z sieci wodociągowej, przy czym dopuszcza się realizacje indywidualnych ujęć wody do celów gospodarczych;ścieki:w przypadku naruszenia istniejącej sieci melioracyjnej i drenarskiej ustala się obowiązek przywrócenia ciągłości systemów, dopuszcza się przebudowę lub zarurowanie niezbędnych odcinków rowów melioracyjnych;zaopatrzenie w gaz z sieci gazowej, przy czym dopuszcza się także indywidualne zbiorniki na gaz;elektroenergetyka:zaopatrzenie w ciepło – należy stosować źródła ciepła pracujące w technologii małej emisji zanieczyszczeń do atmosfery, w tym także pozyskujące energię z odnawialnych źródeł energii z wyłączeniem urządzeń wytwarzających energię z odnawialnych źródeł energii o mocy powyżej 100 kW oraz wolnostojących turbin wiatrowych;gospodarka odpadami:

Post a comment
2729
paragraf
14

§ 15. W zakresie zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji ustala się:

  • KDZ droga publiczna klasy „Z” zbiorcza (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 370) - szerokość 11 m do 19 m (w dotychczasowej szerokości pasa drogowego);
  • drogi publiczne klasy „D” dojazdowe:
  • publiczne ciągi pieszo-jezdne:
  • KDW.1 i KDW.2 drogi wewnętrzne - szerokość 10 m.
Każda działka budowlana powinna mieć bezpośredni dostęp do drogi publicznej lub wewnętrznej poprzez zjazd o szerokości minimum 4,5 m, lecz nie mniej niż zgodnie z wymaganiami dla dróg pożarowych.

Post a comment
2729
paragraf
15

§ 16. Dla wydzielanych dróg wewnętrznych innych niż określone w niniejszej uchwale należy zachować następujące parametry:minimalna szerokość pasa drogowego - 10 m;w przypadku konieczności zakończenia drogi placem manewrowym jego wymiary nie mogą być mniejsze niż 12,5 x 12,5 m lub dopuszcza się zastosowanie rozwiązania równorzędnego spełniającego wymogi przepisów przeciwpożarowych;należy obowiązkowo wyznaczać trójkąty widoczności o wymiarach minimum 5 x 5 metrów.

Post a comment
2729
paragraf
16

§ 17. Ustala się stawkę procentową, na podstawie, których ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy w wysokości 20 % dla terenówMN.1 do MN.11, MU.1 do MU.6, U.1, U.2, P/U.1 i P/U.2 oraz 0,01% dla pozostałych terenów.

Post a comment
2729
paragraf
17

Przepisy końcowe.

2729
rozdzial
3

§ 18. Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.

Post a comment
2729
paragraf
18

§ 19. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Post a comment
2729
paragraf
19

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kątach Wr.
Jarosław Wojciechowski

2729
podpisy
0

do uchwały Nr …/…/…

Rady Miejskiej W Kątach Wrocławskich

z dnia …………………. r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

północnej części wsi Mokronos Dolny.

1.Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny sporządzony został na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich o przystąpieniu do sporządzenia planu Nr XVII/167/12 z dnia 27 stycznia 2012 r. zmienionej uchwałą Nr XX/193/12 z dnia 26 kwietnia 2012 r. z dnia 25 września 2014 r. nr XLVIII/500/14 w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny zaszła konieczność ponowienia procedury w wymaganym zakresie. W związku z tym, że w ustawa z dnia 3 listopada 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r. poz. 1777 z późn. zm.) wprowadziła zmiany m.in. w art. 15 ust. 1 poprzez określenie zakresu uzasadnienia do uchwały i konieczności włączenia go procedury opiniowania i uzgadniania planu niezbędny jest uzupełnienie procedury o etap opinii i uzgodnień oaz wyłożenia do publicznego wglądu.

2.Celem opracowania planu jest ustaleni parametrów zabudowy i zagospodarowania terenu oraz umożliwienie modernizacji dróg. Ponadto w wyniku uchylenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich

3.Projekt planu opracowany został zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz przeszedł procedurę planistyczną określoną w art. 17 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 z późn. zm.).

4.W planie uwzględniono wymogi, o których mowa w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w następujący sposób:

1)wymagania ładu przestrzennego, w tym urbanistyki i architektury - ustalając w szczególności zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu, maksymalną i minimalną intensywność zabudowy, minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej, maksymalną wysokość zabudowy, minimalną liczbę miejsc do parkowania i sposób ich realizacji oraz linie zabudowy i gabaryty obiektów;

2)walory architektoniczne i krajobrazowe - poprzez ustalenia opisane w pkt 1 z uwzględnieniem charakteru istniejącej zabudowy na terenach sąsiednich;

3)wymagania ochrony środowiska, w tym gospodarowania wodami i ochrony gruntów rolnych i leśnych określono:

a)poprzez ustalenia zasad ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego zawarte w §6 uchwały,

b)poprzez ustalenia dotyczące zasad odprowadzania ścieków oraz wód opadowych i roztopowych,

c)w obszarze objętym planem nie występują grunty wymagające uzyskania zgody na zmianę przeznaczenie gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne;

4)wymagania ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej - w granicach planu zgodnie z wnioskiem Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków wyznaczono dla części obszaru planu strefę ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych;

5)wymagania ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa ludzi i mienia, a także potrzeby osób niepełnosprawnych – poprzez wskazanie, które tereny zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska wymagają ochrony przed hałasem;

6)walory ekonomiczne przestrzeni - poprzez zapewnienie w planie racjonalnego gospodarowania terenów bez kształtowania nowych enklaw zabudowy. Projektowana zabudowa stanowi rozwinięcie i uzupełnienie istniejącej zabudowy wsi Mokronos Dolny bez tworzenia nowych enklaw;

7)prawo własności – obszar planu obejmuje przede wszystkim grunty osób fizycznych w związku z czym realizacja modernizacja części istniejących dróg publicznych będzie się wiązała z wykupem gruntów przez gminę jako skutku wywołanego przedmiotowym planem;

8)potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa – w obszarze objętym planem nie występują obiekty i tereny wymagające specjalnych ustaleń w związku z obronnością i bezpieczeństwem państwa oraz jednocześnie zgodnie z wymogami art. 17 pkt 6 lit. b ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym projekt poddany został uzgodnieniu z właściwymi organami wojskowymi, ochrony granic oraz bezpieczeństwa państwa;

9)potrzeby interesu publicznego – przedmiotowy plan miejscowy zabezpiecza potrzeby interesu publicznego poprzez wyznaczenie terenów niezbędnych dla modernizacji istniejących dróg publicznych KDD.2 i KDD.7;

10)potrzeby w zakresie rozwoju infrastruktury technicznej, w szczególności sieci szerokopasmowych - poprzez określenie w planie zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej w §14 uchwały. W przypadku odprowadzania ścieków dopuszczono odprowadzenie do sieci kanalizacyjnej lub indywidualnych zbiorników bezodpływowych. Gmina jest obecnie w fazie realizacji sieci kanalizacyjnej dla wschodniego obszaru gminy. W związku z czym brak jest ekonomicznych przesłanek dla możliwości realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków, których dopuszczenie w świetle przepisu art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach o treści (...)przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków (...), mogłoby naruszać interes publiczny oraz zasadność realizacji sieci kanalizacyjnej. Jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, uwzględniając prawo własności dopuszczono możliwość realizacji zbiorników na nieczystości ciekłe, które w świetle art. 5 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy nie podważają zasadności realizacji gminnej sieci kanalizacyjnej. Dodatkowo należy wskazać, że w rejonie objętym planem notuje się wysokie poziomy wód gruntowych.”;

11)zapewnienie udziału społeczeństwa w pracach nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w tym przy użyciu środków komunikacji elektronicznej - poprzez zapewnienie możliwości składania wniosków do planu oraz poprzez wyłożenie projektu planu do publicznego wglądu, organizację dyskusji publicznej nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami oraz umożliwienie zainteresowanym wnoszenia uwag dotyczących projektu planu;

12)zachowanie jawności i przejrzystości procedur planistycznych – poprzez realizację przepisów prawa w zakresie procedury sporządzenia planu miejscowego i zapewnienie możliwości niezbędnego udziału w tych pracach osobom fizycznym i prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadających osobowości prawnej;

13)potrzebę zapewnienia odpowiedniej ilości i jakości wody do celów zaopatrzenia ludności - poprzez określenie w planie zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej.

5.Realizacja wymogu wynikającego z art. 1 ust. 3 ustawy spełniona została poprzez wyznaczenie terenów niezbędnych dla modernizacji istniejących dróg publicznych KDD.2 i KDD.7. Na potrzeby planu sporządzono także następujące analizy i opracowania:

1)inwentaryzację fotograficzną obszaru objętego panem;

2)„Opracowanie ekofizjograficzne podstawowe na potrzeby miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny”;

3)„Prognozę oddziaływania na środowisko miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny”;

4)„Prognozę skutków finansowych uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny”.

6.Uwzględnienie wymagań ładu przestrzennego, efektywnego gospodarowania przestrzenią oraz walorów ekonomicznych przestrzeni nastąpiło poprzez uwzględnienie w ustaleniach planu położenia obszaru objętego planem w zurbanizowanej części wsi Mokronos Dolny z wykorzystaniem istniejących ciągów komunikacyjnych bez ingerencji w przestrzeni produkcji rolnej.

7.Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie dokonał analiz, o których mowa w art. 32 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W dniu 25 września 2014 r. Rada Miejska w Kątach Wrocławskich podjęła uchwałę Nr XLVIII/503/14 w sprawie aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Kąty Wrocławskie. Studium zostało uznane za aktualne. Jednocześnie ocena aktualności dopuszcza realizację nowych planów miejscowych.

8.Jak wynika z Prognozy skutków finansowych uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny”, realizacja ustaleń planu będzie się wiązała z konieczność poniesienia nakładów na budowę infrastruktury drogowej, w związku z czym należy stwierdzić, że realizacja planu będzie mieć wpływ na finanse publiczne, w tym budżet gminy po stronie wydatków.

Mając na uwadze powyższe, zgodnie z art. 17 pkt. 14 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części wsi Mokronos Dolny wraz załącznikami oraz listą nieuwzględnionych uwag przedstawiam Radzie Miejskiej do uchwalenia.

2729
uzasadnienie
0