13/05/2024

Plan ogólny Gminy Kąty Wrocławskie

Informujemy, że w związku ze zmianą ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym  prace nad projektem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kąty Wrocławskie nie będą kontynuowane. Ustawodawca wprowadził konieczność sporządzenia przez gminy planu ogólnego, do którego przystąpiła już gmina Kąty Wrocławskie. W...
29 Września, 2022

„Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” – konkurs KRUS dla dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IV edycję Losowania hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.  Celem działania jest promowanie wśród dzieci, bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego poprzez popularyzowanie kursu e-learningowego pt. "Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, przygotowanego i upowszechnianego przez KRUS. Narzędzie to w nowoczesnej formie przybliża dzieciom zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych oraz uczy je prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Kurs jest ogólnodostępny na stronie: prewencja.krus.gov.pl.
23 Września, 2013

Zaproszenie do „Cichej Doliny” w Kątach Wrocławskich

Z przyjemnością informujemy, że w gminnym parku o wdzięcznej nazwie „Cicha Dolina” została utworzona ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Aby dotrzeć do ścieżki należy ulicą Sobótki udać się na Żwirownię – jest to miejsce dobrze znane kąteckim wędkarzom oraz miłośnikom długich spacerów. Trasa ścieżki rozpoczyna się przy zbiorniku wodnym, następnie biegnie wzdłuż ściany lasu i przechodzi na pola   położone między lasem i Bystrzycą gdzie znajdują się fragmenty starorzeczy. Dalej kieruje się drogą wzdłuż rzeki do miejsca gdzie Bystrzyca krzyżuje się z Czarną Wodą. Ostatnie tablica informacyjna została usytuowana przy drodze prowadzącej z doliny do wiaduktu nad autostradą. Na trasie znajdziemy dziesięć kolorowych tablic informujących o bogactwie przyrodniczym i kulturowym naszej Gminy. Ścieżkę opracowali pracownicy  Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych wspólnie z pracownikami Gminy. Również koszty jej urządzenia zostały poniesione wspólnie. 
24 Czerwca, 2013

Odsłonięcie pomnika Polskiego Fiata 125p na stacji benzynowej przy A4

22 czerwca na stacji bezynowej BP przy autostradzie A4 został odsłonięty pomnik Fiata 125p upamietniający 40. rocznice bicia rekordu prędkości. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Antoni Kopeć, które wspólnie z kierowcami, którzy bili rekord odsłonił pomnik upamietniający wyczyn Polskiego Fiata.
10 Czerwca, 2013

22 czerwca - jubileusz światowych rekordów Polskiego Fiata 125p

Zapraszamy do udziału w uroczystościach związanych z jubileuszem światowych rekordów Polskiego Fiata 125p. Impreza odbędzie się w sobotę 22 czerwca. Na terenie Gminy Kąty Wrocławskie, przy stacji benzynowej BP obok znajzdu na A4 o godzinie 14 nastąpi odłonięcie pomnika światowych rekordów Polskiego Fiata 125p. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, w szczególności miłośników motoryzacji i rajdów do udziału w tym ciekawym wydarzeniu. Historia polskich rekordów świata Strona organizatora imprezy Program Jubileuszu światowych rekordów Polskiego Fiata 125p22 czerwca 2013 r.