Atrakcyjne miejsca

Polecamy ciekawe turystycznie i rekreacyjnie miejsca:

1. Adrenalina Park to ponad 12,5 ha malowniczego terenu w dolinie rzeki Strzegomka. Największy Park rozrywki na Dolnym Śląsku. Znajdziecie tu mnóstwo emocjonujących atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci: parki linowe, tyrolki 320m, 155m i 100m, zorbing, quady, paintball, łuki, strzelnica paintballowa, broń pneumatyczna, adrenolot, minirafting, trampolina eurobungee. Dodatkowo boiska do piłki nożnej, siatkówki, badmintona, boule, staw z pomostem, bar i wiele innych atrakcji.

Adrenalina Park S.C.
Sokolniki, 55-080 Kąty Wrocławskie
tel:  +48 501 241 213, +48 504 251 317,
e-mail: przygoda@adrenalina-park.pl
www.adrenalina-park.pl

2. Muzeum Waterloo to wystawa prywatnych zbiorów Ch. E. Vaile'a właściciela Pałacu w Krobielowicach. W muzeum przedstawiona zostanie historia bitwy pod Waterloo z 1815 roku, w której brał udział przodek właściciela Pałacu - Gebhard Leberecht von Blücher. Zwiedzanie Pałacu – Muzeum tylko dla grup zorganizowanych. W drugiej połowie 2013 planowane jest udostępnienie obiektu dla gości indywidualnych. Zwiedzanie muzeum z kustoszem. Język polski, angielski, niemiecki, rosyjski. Czas zwiedzania – 45 min.

Pałac Krobielowice
Krobielowice 21, 55-080 Kąty Wrocławskie
tel.: 71 316 66 48, fax: 71 316 61 14
e-mail: info@palackrobielowice.com
www.palackrobielowice.com

3. Regionalna Izba Pamięci została stworzona staraniem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej. Izba mieści się na pierwszym piętrze budynku dawnego kościoła ewang. w Kątach Wrocławskich - Rynek 2.  W Regionalnej Izbie Pamięci zostały zgromadzone liczne, ciekawe i unikatowe eksponaty. Można obejrzeć różnego rodzaju dokumenty, zdjęcia, znaleziska archeologiczne, książki dotyczących miasta i gminy Kąty Wrocławskie. W zbiorach Regionalnej Izby Pamięci są także przedmioty tzw. kultury materialnej, takie jak: stare narzędzia rzemieślnicze, rolnicze czy dawne przedmioty domowego użytku, na przykład stare żelazka, magiel itp. Izba otwarta jest dla wszystkich chętnych w każdą sobotę od godz. 10.00 do godz. 13.00.

Regionalna Izba Pamięci
Rynek 2, 55-080 Kąty Wrocławskie
e-mail: smzk@katywroclawskie.com
www.smzk.katywroclawskie.com/regionalna_izba_pamieci/

4. Wioska Indiańska Pocahontas to plac zabaw, miejsce spotkań i imprez, w którym znajdują się indiańskie namioty – TIPI. Są to namioty mieszczące 10, 20, a nawet 30 osób. Zabawy przy ogniu, grillowanie, gotowanie to wielka frajda! Niezwykłym przeżyciem jest nocleg w Tipi.

Wioska Indiańska Pocahontas
Zabrodzie 27, gmina Kąty Wrocławskie
tel.: 605 999 098
e-mail: indianie@printylandia.pl

indianie.printylandia.pl/index.php/wioska_indianska.html

W celu dodania nowego obiektu do polecanych atrakcji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty: redakcja@katywroclawskie.pl