#Zielone Kąty - III edycja akcji wspólnego sadzenia drzew na terenie Gminy Kąty Wrocławskie

25/09/2023

#Zielone Kąty - III edycja akcji wspólnego sadzenia drzew na terenie Gminy Kąty Wrocławskie

Już po raz trzeci starujemy z akcją wspólnego sadzenia drzew na terenie Gminy Kąty Wrocławskie. W ramach proekologicznej akcji #Zielone Kąty udało się posadzić już ponad 200 nowych drzew. W tym roku zwiększymy tę liczbę o kolejne nasadzenia.  Zielone Kąty to nie tylko wspólne sadzenie drzew, ale również szereg warsztatów kreatywnych i edukacyjnych oraz ekologiczny piknik rodzinny, który tym razem odbędzie się w Sadkowie w niedzielę 8.10.2023r.

Ideą akcji #ZieloneKąty jest tworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni do życia i pracy przy dużym współudziale społeczności lokalnej i biznesu. Podejmowane działania mają również na celu edukację, zwłaszcza młodego pokolenia, w zakresie ochrony środowiska i dbania o zielone tereny wokół nas. Wydarzenie ma charakter edukacyjny – propaguje proekologiczną postawę oraz integruje lokalną społeczność wokół wspólnego celu.

Ekologiczny piknik rodzinny - Niedziela 8.10.2023r., Sadków , godz. 12.00-17.00 - zapraszamy!

Podczas pikniku ekologicznego inaugurującego tegoroczną edycję #ZielonychKątów nie zabraknie warsztatów dla całych rodzin - odbędą się zajęcia z tworzenia przyborów i zabawek z materiałów recyklingowych. Swoich umiejętności spróbować będzie można podczas warsztatów z wytwarzania papieru czerpanego. Będzie można również posadzić roślinkę i własnoręcznie ozdobić doniczkę, którą zabierzecie ze sobą do domów. Chętni będą mogli aktywnie przyłączyć się do sadzenia i wspólnie zasadzić kolejne nowe drzewa w parku w Sadkowie lub zgłosić się jako wolontariusze do nasadzeń w innych miejscach na terenie gminy. Dla najmłodszych dostępne będą także bezpłatne dmuchańce i szereg zabaw oraz konkursów. 

W trakcie pikniku trwać będzie również zbiórka elektroodpadów - w zamian za "elektro śmieci" przewidujemy eko gadżet.

Dziękujemy również za wsparcie naszym partnerom - partnerowi tytularnemu -  Nestle Purina, partnerom złotym -  Port Lotniczy Wrocław, Velux Polska, Schavemaker Logistics &Trasport, partnerom srebrnym - Alba, Radiotechnika Marketing Sp. z o.o., Yusen Logistics,  Boart Longyear oraz Cedo. 

Efekty akcji #ZieloneKąty widać na terenie całej gminy, zachęcamy do dołączenia i wspólnego tworzenia zielonej przestrzeni. 

Autor: 
Monika Makowska