III Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego

08/02/2024

III Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego

Powiat Wrocławski oraz Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zapraszają na III Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego. W ramach festiwalu zaplanowano aż 18 zróżnicowanych wydarzeń, poświęconych sztuce operowej, operetkowej, rewiowej, musicalowej, sakralnej oraz piosence popularnej/rozrywkowej. Będzie to największy festiwal muzyczny w 25-letniej historii Powiatu Wrocławskiego.

Wydarzenia festiwalowe potrwają od lutego do czerwca 2024 roku organizowane będą w każdej gminie powiatu. W najdłuższą noc w roku 21 czerwca u podnóży Ślęży, zaprezentowane zostanie wielkie widowisko operowo-baletowe "OPERA FANTASTICA - legenda kwiatu paproci" według koncepcji Macieja Michałkowskiego. 

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

Na terenie Gminy Kąty Wrocławskie odbędzie się spektakl "Zaczarowany prezent" oraz koncert "Mojej i Twojej nadziei". Szczegółowy harmonogram pozostałych wydarzeń znajdą Państwo w załączniku poniżej:

  • 10 lutego 2024 "Zaczarowany prezent"

godz. 12:00 Ośrodek Terapii Uzależnień KIEŁCZÓWEK | GM. DŁUGOŁĘKA [ul. Jesionowa 5]

godz. 14:30 GOKiS - filia SMOLEC | GM. KĄTY WROCŁAWSKIE [ul. Dworcowa 4]

godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury MIETKÓW [ul. Spółdzielcza 6]

  • 10 marca 2024 "Mojej i Twojej nadziei:

 godz. 18:00 Kościół pw. Wniebowstąpienia Pana Jezusa JASZKOTLE | GM. KĄTY WROCŁAWSKIE [Jaszkotle 26]

 

 ZACZAROWANY PREZENT

Baletowy spektakl familijny

To bajkowa historia o małej dziewczynce, która na swojej drodze znajduje wielkie tajemnicze pudło. Na oczach dzieci i rodziców otwiera je i odkrywa magiczne postacie, które przenoszą ją w świat Fantasmy. Dziewczynka spełnia swoje marzenia bawiąc się ochoczo z cukierkowymi lalkami, śmiało musztrując regiment żołnierzyków, nurkując w białym puchu delikatnych śnieżynek i tańcząc wśród dziarskich bałwanków. Każda z postaci posiada wyjątkowe umiejętności i charakterystyczny rekwizyt, którym włada w efektowny sposób, wykonując rozmaite ewolucje. Obrazom scenicznym tworzącym wyraz plastyczny spektaklu towarzyszy doskonale ilustrująca muzyka. Baśniowego charakteru dodają kostiumy zaprojektowane i wykonane specjalnie na potrzeby spektaklu.

Wykonawcy: 

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Jędrzej Pasalski - koncepcja, reżyseria i choreografia

KONCERTY MOJEJ I TWOJEJ NADZIEI
Barokowe i klasycystyczne arie oratoryjno-kantatowe i operowe oraz piosenki fenomenów polskiej estrady muzycznej

Pierwsza edycja Koncertów "Mojej i twojej nadziei" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. Chcąc pielęgnować tradycje koncertowania w okresach ważnych dla Polaków, a w tym okresu Wielkiego Postu, pragniemy rozwinąć formułę i zaproponować drugą odsłonę koncertów. Ich główną tematyką będzie ukazanie żałoby w różnorodnych stylistykach muzycznych. Dlatego też w programie koncertu zabrzmią utwory z całego świata. Od baroku do współczesności. Wykonane zostaną utwory pochodzące z oper, musicali, oratoriów barokowych. Nie zabraknie pieśni samodzielnych a wśród nich m.in. z repertuarów estradowych fenomenów i gwiazd muzycznych takich jak chociażby: Mieczysław Fogg, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Wodecki, Anna German, Seweryn Krajewski, Edyta Bartoszewicz i wielu innych.

Wykonawcy:
Liza Wesołowska - sopran
Tomasz Maleszewski - tenor
Sybilla Michałek - wokal
Damian Domalewski - wokal
Ivan Zhukov - fortepian
Maciej Michałkowski - prowadzenie koncertu

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego

 

Autor: 
Monika Makowska