III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetów i kadetek w tenisie stołowym

19/02/2014

12 lutego w Brzegu Dolnym odbył się III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny  kadetów oraz kadetek.  Na starcie imprezy stanęło blisko stu zawodników i zawodniczek. Barwy GOKiS Kąty Wrocławskie reprezentowało ośmiu zawodników.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjne, w  klasyfikacji drużynowej byli najlepsi, a w pokonanym polu pozostawili między innymi pierwszoligową Odrę Głoskę Księgienice. Znakomicie w turnieju zagrał Maciej Kiciński,  który  wygrał sześć  spotkań i zajął 2 miejsce, a tym samym wywalczył bezpośredni awans na III Ogólnopolski Turniej Grand Prix Kadetów, który odbędzie się w Łomży. Maciej Kiciński mimo, że startuje w tej kategorii wiekowej pierwszy rok i gra ze starszymi kolegami jest w czołówce kadetów w Polsce. Rewelacyjnie w turnieju zagrał Jakub Matkowski, który walcząc z przeciwnikami o cztery lata starszymi wywalczył 5 miejsce. Warte podkreślenia jest, że Jakub jest najlepszym żakiem na Dolnym Śląsku oraz jednym z najlepszych młodzików oraz kadetów w województwie. Jakub Matkowski w ostatnim tygodniu został podwójnie wyróżniony, uzyskał limit ogólnopolski na Mistrzostwa Polski żaków, które odbędą się w marcu w Gniewie oraz dostał powołanie przez trenera kadry Zdzisława Tolsdorfa na obóz szkoleniowy, który odbędzie w czasie ferii w Stroniu Śląskim. Bardzo dobrze w turnieju zagrał Adam Ucherek, któremu po raz pierwszy udało się awansować do czołowej szesnastki kadetów. Pozostali reprezentanci GOKiS Kąty Wrocławskie zajęli następujące miejsca: Zuzanna Gałka 25-32,Paweł Sielski 17-20, Jan Sielski 21-24, Aleksander Dziedziński oraz Krzysztof Dykiel 33-48.Gratulujemy i życzymy sukcesów Maćkowi na III Grand Prix Polski kadetów!