Jesienna wystawka

Menu główne

Logo biuletyny informacji publicznej

Zawartość strony o tytule: Jesienna wystawka

Wystawka  –  jesień  2020

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Kątach Wrocławskich informuje, że w październiku br. na terenie Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie po raz kolejny zostanie przeprowadzona akcja Wystawka dotycząca tylko i wyłącznie gospodarstw  domowych – w ramach której zabierane będą odpady, które ze względu na swoje gabaryty nie mieszczą się do pojemnika na odpady komunalne tj. meble, sprzęt RTV (telewizory, radia, itp.), sprzęt AGD (lodówki, zamrażarki, itp.), sprzęt komputerowy (komputery, drukarki, itp.), opony (tylko i   wyłącznie do samochodów osobowych do średnicy 125cm), dywany, duże zabawki, mniejsze elementy wyposażenia wnętrz, pod warunkiem, że będą zapakowane w workach.

 

Nie będą zabierane odpady komunalne (śmieci), odpady biodegradowalne (trawa, liście, itp), odpady poremontowe (gruz, piasek, ziemia, kafelki, okna, panele, płyty gipsowe, armatura łazienkowa itp.), odpady niebezpieczne (oleje, smary, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, nawozy-opakowania po nich, azbest, papa, wełna mineralna, lepik, tapicerka samochodowa, zderzaki, akumulatory, szyby itp.), padliny, płody rolne, popiół, żużel itp.), wykładziny PCV (linoleum).

 

Na terenie Miasta i Gminy będzie ona polegać na zbiórce przedmiotów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji. Sprzęt należy wystawić wcześnie rano w dniu wystawki (do godziny 6:00)  lub wieczorem w dniu poprzedzającym wystawkę.  Po przejeździe samochodu odpady nie będą odbierane.

 

Prosimy wszystkich mieszkańców do skorzystania z możliwości bezpłatnego pozbycia się tego typu odpadów. Pozbycie się zbędnych rzeczy w innym terminie, będzie się odbywać odpłatnie – warunki odbioru i wywozu należy uzgadniać wówczas indywidualnie z firmą wywożącą odpady. Porzucanie sprzętów przy pojemnikach (kontenerach) na śmieci w innym dniu – poza harmonogramem wystawki – będzie traktowane jako zaśmiecanie terenu i karane nałożeniem kary grzywny. Dlatego też apelujemy do mieszkańców o rzetelne przygotowanie się do wystawki i wyzbycie wszelkich niepotrzebnych sprzętów zagracających Nasze posesje.

Załącznik: 
Data publikacji: 
02/10/2020 - 08:31
Autor:
Ilona Migacz
obrazek przedstawia prezenty okolicznościowe z okazji wieloletniego pożycia małżeńskiego

Uroczyste wręczenie medali!

Urząd Stanu Cywilnego w Kątach Wrocławskich wystąpił z wnioskiem do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie...
zdjęcie przedstawia siedzibę Starostwa Powiatowego we Wrocławiu

OBWIESZCZENIE STAROSTY POWIATU...

Obwieszczenie Starosty Powiatu Wrocławskiego nr SP-GN.6821.61.2016.RN

Piłkarze ręczni GOKiSu jadą na...

Młodzi szczyporniści UKS GOKiS Kąty Wrocławskie wezmą udział w klubowych Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej we...
grafika przedstawia uniesione w górę dłonie w różnych kolorach

Raport z przeprowadzonych konsultacji...

W dniu 09 czerwca 2016 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie zadania pn. „Przebudowa drogi w ul....

Aktualne inwestycje

Rewaloryzacja parku oraz ruin dawnego dworu w Smolcu

Trwają prace budowlane przy realizacji zadania pn. „Rewaloryzacja zabytkowego parku oraz ruin...

Ankieta

Dlaczego mimo wieloletniego zamieszkiwania pod danym adresem nie dokonujesz obowiązku meldunkowego?