MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY W CHORWACJI

03/03/2015

Wspaniałe wieści dotarły do Nas z Chorwacji, gdzie w dniach 27-28 luty br. pod kierownictwem trenera Michała Trawińskiego nasi młodzi zapaśnicy zdobyli wiele cennych medali.

W tym roku zawody zostały zorganizowane wyjątkowo dobrze z rekordową liczbą zawodników z 8 państw. Poza Chorwatami i Polakami na matach zaprezentowali się jeszcze Austriacy, Serbowie, Słoweńcy, Węgrzy, Słowacy i zawodnicy z Bośni i Hercegowiny.
Wysoki poziom sportowy zawodów w sposób szczególny przełożył się na formę naszych chłopców, którzy zdobyli 6 medali w tym najważniejszy złoty w punktacji drużynowej pokonując wszystkie ekipy zagraniczne. Do wielkiego finału awansowali Melka, Kaczanowski i Niewiarowski pokonując wszystkich swoich przeciwników w eliminacjach, ćwierćfinale i półfinale.  Niestety cała nasza trójka poległa w finałach zdobywając srebrne medale. Brązowymi krążkami tym razem musieli zadowolić się Bartnik, Wieczorek i Graczykowski syn naszego trenera Grzegorza Graczykowskiego. Ogromne gratulacje i wielki ukłon dla naszych zawodników i trenerów.
Niestety ma czasu na odpoczynek, bo 21 marca w Gniechowicach kolejny start w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Wrocławskiego. Natomiast w maju wylot do Norwegii na tygodniowe zgrupowanie oraz Międzynarodowy Turniej w Kristiansund.