Senior na drodze… do bezpieczeństwa

19/10/2023

Senior na drodze… do bezpieczeństwa

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu Kąty Wrocławskie zaprasza na bezpłatne ogólnopolskie warsztaty dla osób 60+ „Senior na drodze… do bezpieczeństwa”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa osób starszych na drodze, zarówno jako bierni, jak i aktywni uczestnicy ruchu. 

Warsztaty odbędą się w Kątach Wrocławskich w czwartek 26 października 2023 r. w godz. 11:00 - 14:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich przy ul. Zwycięstwa 23.

W programie wydarzenia zaplanowano:

1.            Spotkanie z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego, który porozmawia z seniorami na temat najczęstszych niebezpieczeństw występujących na drodze;

2.            Spotkanie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego z Kątów Wrocławskich, który na podstawie konkretnych miejsc i wydarzeń, wskaże seniorom bezpieczne rozwiązania;

3.            Bezpłatny warsztat rowerowy – Seniorzy, którzy na spotkanie przyjadą swoim rowerem, będą mogli bezpłatnie skontrolować jego podstawowe elementy w serwisie rowerowym. Bezpłatnie doposażymy te rowery w obowiązkowe oświetlenie.

4.            Symulator bezpiecznej jazdy – Seniorzy, którzy na co dzień kierują autem, będą mogli bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy. Nasz instruktor sprawdzi jak jeżdżą i z czym mają problem, a także podpowie najlepsze rozwiązania.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Autor: 
Monika Makowska