III liga piłki ręcznej w Kątach Wrocławskich!

06/10/2014

MKS Żagiew Dzierżoniów-UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 18:23  (11:11)

Fantastycznie dla zespołu z Kątów Wrocławskich, rozpoczął się  III ligowy bój. Nasz zespół w pierwszym wyjazdowym meczu nieoczekiwanie pokonał MKS Żagiew Dzierżoniów 23:18! Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy przeważali uzyskując 2-bramkową przewagę. W 18 min meczu dzięki trzem bramkom z rzędu Łukasza Stasiurki, nasza drużyna doprowadziła do remisu 7:7. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 11:11. W drugiej połowie nasi chłopcy szybko wypracowali przewagę, która w 53 minucie meczu wynosiła aż 5 bramek. Ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe, gospodarze gonili wyniki zbliżając się na 3 bramki, posypały się również kary dla obu drużyn. Mimo braku doświadczenia nasz zespół przetrwał ciężkie chwile i w ostatniej minucie dorzucił  jeszcze  2 bramki, pewnie pokonując rywali. Niesamowity mecz rozegrali nasi bramkarze Krzysztof Borucki i Tomasz Kroma, którzy swoimi interwencjami doprowadzali do pasji snajperów z Dzierżoniowa (obaj obronili po 1 rzucie karnym). Dla naszego zespołu bramki zdobywali: Łukasz Stasiurka 6, Damian Jadaś 5, Marcin Cymerman 4, Michał Tabański 4, Wojciech Dudziec 2, Mateusz Kowalewski 2.