PODWÓJNE ZŁOTO W TENISIE ZIEMNYM DLA AMELII KOPEL 11-LETNIEJ MIESZKANKI SMOLCA

27/01/2015

W ostatni weekend 24-25.01.2015  obyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tenisie Ziemnym - w kategorii do lat 12. Wszyscy młodzi, zdolni tenisiści z naszego województwa zjechali do Złotoryi, gdzie w hali "TĘCZA" rywalizowali o złoto i podium w grze pojedynczej i deblu.

Spośród 20 uczestników podwójne złoto zdobyła 11-letnia mieszkanka Smolca Amelia Kopel (NST). W turniejowej drabince singla Amelia trafiła na dwie rozstawione zawodniczki: Ewę Czapulak (ZZT Złotoryja, ranking 24. w Polsce) oraz Natalię Turczuk (NST, ranking 54. w Polsce), które pokonała we wspaniałym stylu bez straty seta. W finale Amelia pokonała Julię Ways (Match Point Wrocław), zdobywając złoty medal w singlu Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Tenisie Ziemnym do lat 12.

Debel przyniósł kolejny sukces Amelii Kopel. Amelia wraz z partnerką Natalią Turczuk pokonały rozstawione z jedynką Ewę Czapulak i Ewę Podulkę i zameldowały się w finale, gdzie gładko pokonały Darię Lang i Julię Ways, zdobywając tym samym kolejne złoto.

Amelia potwierdziła swoją przynależność do czołówki tenisistek w swojej kategorii wiekowej. Warto wspomnieć, iż Amelia stawiała swoje pierwsze właśnie kroki na kortach w Smolcu. Obecnie głównym trenerem prowadzącym Amelię jest Łukasz Słodyczka, który od ponad roku wraz z zespołem specjalistów pracuje nad przygotowaniem Amelii do profesjonalnych startów.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Amelii i życzymy powodzenia w dalszej grze.