BITWA NA 64 POLACH W SMOLECKIEJ ŚWIETLICY

18/02/2013

Dzień 16.02.2013 zapisany zostanie złotymi zgłoskami w kronice Smolca. W dniu tym odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Smolca w Warcabach 64-polowych. Pomysłodawca i główny organizator turnieju – Rada Sołecka z nowo wybranym Sołtysem Smolca Hieronimem Kurysiem planuje wpisać tę imprezę do stałego kalendarza. Dla podniesienia rangi zawodów oraz podwyższenia temperatury sportowej rywalizacji organizator ufundował nagrody dla najlepszych zawodników turnieju, a mianowicie dyplomy, puchary i akcesoria łazienkowe o łącznej wartości 1200 zł.

Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone w sposób  profesjonalny.  Nad całością turnieju czuwał sędzia klasy krajowej Kazimierz Kaczuga z Wałbrzycha, który poprowadził imprezę systemem dwukołowym: mecz i rewanż.

Po niezwykle wyrównanych i zaciętych pojedynkach, zwycięzcą turnieju został Wojciech Poślad, który nieznacznie wyprzedził Dariusza Niewadzi.  Trzecie miejsce wywalczył były mistrz Straży Pożarnej Kazimierz Wachowski. Kolejne miejsca premiowane dyplomami zajęli: Stanisław Pilarczyk, Adam Nowak i Daniel Garbaty.

Pierwsza trójka turnieju oprócz dyplomów uhonorowana została pucharami.

O dobrą atmosferę podczas turnieju zadbały członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, a także przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Smolca, dzięki którym zarówno zawodnicy jak i kibice mieli możliwość skosztować miejscowych smakołyków zafundowanych przez Piekarnię ‘’Harnaś’’ i Manufakturę Draży Czekoladowych ‘’Doti”.

Zapraszamy wszystkich na kolejne zawody do Świetlicy Wiejskiej w Smolcu już w kwietniu br. na I Otwarte Mistrzostwa Smolca w Szachach. Organizatorzy zapowiadają kontynuację i w 2014 roku w okresie zimowym odbędą się  kolejne cykle tych turniejów.