Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego w Zapasach - Smolec 2013

26/04/2013

W niedzielę 21 kwietnia w Szkole Podstawowej w Smolcu odbył się Drugi Rzut Mistrzostw Powiatu Wrocławskiego w Zapasach. W turnieju udział wzięło 86  zawodników szkół podstawowych i gimnazjów.

Organizatorem Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Tygrysy”, prowadzony przez trenerów Hieronima Kurysia i Grzegorza Graczykowskiego. Zawody odbyły się dzięki wsparciu i pomocy Powiatu Wrocławskiego, Gminy Kąty Wrocławskie i Szkoły Podstawowej w Smolcu. Uroczystego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego Michał Trębacz, życząc uczestnikom sukcesów.

zapasy1

Miłym akcentem było oficjalne wręczenie stypendiów sportowych dla dwóch zawodników ze Smolca, wychowanków trenera Hieronima Kurysia. Dawid Klimek Mistrz Europy Juniorów został wyróżniony przez Sławomira Panka Prezesa firmy Personal Finance, natomiast Bartłomiej Klimek dziewiąty zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata Kadetów został po raz kolejny wyróżniony przez Sławomira Hryniewicza Prezesa firmy Eko Mix Company.

zapasy2

Zawody przebiegły w sportowej rywalizacji, a pojedynki były zacięte i bardzo wyrównane. Najlepszymi zawodnikami całego turnieju zostali Patryk Kiejna z Wrocławia i Jakub Gonczar ze Smolca, którzy zdecydowanie zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych. Młodzi sportowcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, medalami i dyplomami. Było podium, fanfary, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.  Gratulacje dla organizatorów i zawodników. Kolejny turniej zapaśniczy dla tej grupy wiekowej „Wrocławska Olimpiada Młodzieży” odbędzie się 05 czerwca 2013.

zapasy3

Zapraszamy do zobaczenia materiału filmowego z zawodów,  który został przygotowany przez Telewizję Dolnośląską w programie SPORT GAME. Informacja o zapasach od  04:20 min programu.