Turniej Top 12

07/06/2013

26 maja 2013  w hali widowisko-sportowej w Kątach Wrocławskich odbył się Wojewódzki turniej TOP 12 w kategorii żaków oraz młodzików. Zawody rozpoczęły się od przedstawienia bohaterów dnia, najlepszych zawodników i zawodniczek z województwa dolnośląskiego po 3 turniejach klasyfikacyjnych oraz Mistrzostwach Województwa. Turniej otworzyli burmistrz Kątów Wrocławskich Mieczysław Reps oraz honorowy prezes OZTS we Wrocławiu Zygmunt Sutkowski.

Zawodnicy grali w dwóch kategoriach, systemem grupowym każdy z każdym, a następnie, również w grupach turniej finałowy o poszczególne miejsca. Na starcie imprezy stanęło 46 najlepszych zawodników na Dolnym Śląsku i rozegrano blisko 100 pojedynków. Wśród najlepszych znalazło się 7 reprezentantów GOKiS Kąty Wrocławskie.

Turniej żaczek wygrała najlepsza zawodniczka w Polsce w swojej kategorii Sonia Gendera (Smecz Milicz), drugie miejsce zajęła Jarecka Marcelina (Victoria Jelcz Laskowice) trzecie miejsce zdobyła Chrabąszcz Milena (Rokita Brzeg Dolny).

W kategorii młodziczek najlepsza okazał się Matwiszyn Natalia (MKSTS Polkowice), drugie miejsce zajęła Butrym Sandra (LZS Włosień), a trzecie Nebesna Marta (Top Bolesławiec).

Wśród żaków najlepszy okazał się Dominik Kot (Rokita Brzeg Dolny), drugie miejsce zajął Błachuta Kacper (Granit Strzelin), a trzecie Koleśniak Eryk (Rokita Brzeg Dolny).

Najlepszym młodzikiem został Jakub Witkowski, drugie miejsce zajął jego brat Tomasz Witkowski (obaj Rokita Brzeg Dolny), trzecie miejsce wywalczył Jakubowski Jacek (Granit Strzelin).

Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się jeden najmłodszych uczestników Jakub Matkowski, który zajął 5 miejsce wśród żaków. Pozostali reprezentanci zajęli następujące miejsca Adam Ucherek 6, Paweł Sielski 7, Dykiel Krzysztof 11 w żakach. W młodzikach Maciej Kiciński był 4 natomiast Martyna Sajewska 9,a Zuzanna Gałka 11 w żaczkach.