Punkty konsultacyjne - źródła ciepła

05/05/2022

Punkty konsultacyjne - źródła ciepła

W życie weszły przepisy Uchwały Antysmogowej, które zobowiązują wszystkich mieszkańców gminy do korzystania z ekologicznych źródeł ciepła. W związku z tym właściciele wielu domów i mieszkań będą musieli wymienić źródło ogrzewania.

 Jak dowiedzieć się czy i kiedy musisz wymienić piec?

Od 16 maja do 11 czerwca na terenie Gminy Kąty Wrocławskie dostępne będą punkty konsultacyjne, świadczące pomoc w sprawach związanych z wymianą starego pieca na ekologiczne źródło ogrzewania.

Doradcy odpowiedzą na pytania i wątpliwości związane z dopuszczonymi w uchwale sposobami ogrzewania, obowiązującymi terminami wymiany pieców, kosztami takiej wymiany oraz warunkami dopłat, ulg i programów osłonowych.

Konsultacje są bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców Gminy.

 Stacjonarne punkty konsultacyjne zlokalizowane będą w następujących miejscach:

 • -Kąty Wrocławskie GOKiS
 • -Gniechowice - świetlica
 • -Pełcznica – świetlica
 • -Smolec - GOKiS

 

Szczegółowy harmonogram pracy punktów konsultacyjnych dostępny jest na stronie internetowej Projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL (https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl), w zakładce Punkty konsultacyjne/Aglomeracja wrocławska.

Bieżące informacje i ogłoszenia dotyczące pracy punktów będzie można również znaleźć na Facebooku Projektu https://www.facebook.com/lifemappingair/,

Eksperci dostępni będą również zdalnie, prowadząc konsultacje telefoniczne i internetowe (telefon: 71 750 61 12, e-mail: mappingair@oczp.pl).

Będzie można również zadać pytanie przez formularz na stronie internetowej projektu (https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl/zadaj-pytanie/) oraz przez forum na Facebooku projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL.

Korzystając z naszych punktów konsultacyjnych: 

rzeczową, fachową pomoc doradcy ekologicznego w zakresie:

 • -obowiązujących wymogów uchwały antysmogowej,
 • -zasad dostępnych źródeł finansowania i przysługujących programach pomocowych,
 • -Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) oraz wynikającym z niej obowiązku złożenia deklaracji,
 • -negatywnych aspektów wykorzystania przestarzałej instalacji na paliwo stałe, oraz korzyści wynikających z wymiany ogrzewania na ekologiczne, czy montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej i termomodernizacji budynków,
  • -pomoc w wypełnieniu wniosków i formularzy pozwalających na uzyskanie dofinansowania na wymianę źródeł grzewczych, pozyskanie dotacji na instalacje OZE oraz termomodernizację zgodnie z dostępnymi programami dofinansowania oraz
  • -pomoc w wyliczeniu szacunkowej kwoty dotacji jaką można uzyskać w zakresie dostępnych programów dofinansowania.

Do zobaczenia już 16 maja!

Działanie punktów konsultacyjnych zostało sfinansowane w ramach projektu „Czy wiesz czym oddychasz – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz czystszego powietrza” realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Autor: 
Anna Sowa